MARSZ dla EUROPY

25 marca – wielki MARSZ DLA EUROPY

Jak nasz Stary Kontynent długi i szeroki, w 60. rocznicę narodzin Wspólnoty Europejskiej europejski demos wyjdzie na ulice, aby zademonstrować swoją determinację na rzecz jedności, chęci bycia razem; aby okazać swoje zrozumienie, iż Unia Europejska otrząsa się z gnębiących ją kryzysów i otwiera w swojej historii nową kartę. W miejscu narodzin naszej Wspólnoty, w Rzymie, zbiorą się wszyscy europejscy przywódcy i podpisana zostanie mówiąca o tym Deklaracja.

My, Polacy, mamy szczególny powód, aby w tym MARSZU uczestniczyć, bo panująca nam władza robi wiele, aby nas z tej jedności wykluczyć. Polska Premier zapowiedziała, że gotowa jest to wielkie rocznicowe europejskie świętowanie zakłócić, jeśli „nowe otwarcie” nie uwzględni polskich narodowych aspiracji i można mieć tylko nadzieję, że na europejskich salonach po raz kolejny bąka nie puści, choć  mimo to prawdziwi Polacy otrzymają komunikat, że Polska z kolan wstała.

Tak więc, nie zważając na meandry niezrównanej polskiej dyplomacji, która odkryła możliwości uprawiania krajowej polityki i zyskiwania paliwa dla partyjnej propagandy na forum międzynarodowym nawet w kluczowych momentach wspólnej europejskiej historii, my – europejski demos w stolicy Rzeczpospolitej Polskiej – róbmy swoje i dołączmy do milionów Europejczyków MASZERUJĄCYCH DLA EUROPY, pokazując tym, że niezmiennie i uparcie – wypełniając testament wielu pokoleń Polaków – pragniemy

• Europy wolnej i bezpiecznej;
• Europy w której przestrzegane są prawa człowieka i szanowana jest ludzka godność;
• Europy demokratycznej, praworządnej i obywatelskiej;
• Europy stwarzającej równe szanse;
• Europy w której obowiązuje wolność słowa i sumienia;
• Europy solidarnej;
• Europy samorządnej;
• Europy otwartej, tolerancyjnej i przyjaznej;
• Europy, w której nie ma miejsca na nacjonalizm, ksenofobię i kłamstwa!

Na ten MARSZ DLA EUROPY zapraszają na łamach niezależnej prasy i na popularnych forach internetowych czołowi politycy – przywódcy partii opozycyjnych, wybitni przedstawiciele świata kultury, znani działacze organizacji pozarządowych, ale też szeregowi obywatele – Jan Kowalski, Piotr Wieczorek. Zapraszam więc na swoim skromnym fejsbukowym portalu i ja. Zapraszam – to mało: wzywam, trąbię na alarm Pomyśl chwilę, ile od TEJ Europy otrzymałeś: 70 lat bez wojny, nieznane poprzednim pokoleniom poczucie bezpieczeństwa, wciąż wzrastający dobrobyt, a Ona – w momencie dla siebie krytycznym – oczekuje od Ciebie tylko drobnego gestu solidarności. Nie zawiedziesz, prawda?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s