urodziny 2018

Znów zbliża się ten czerwcowy dzień, kiedy mi kolejny rok wskakuje do życiorysu (aż zgroza pomyśleć, który), pora więc na tradycyjne już od lat, urodzinowe ognisko. Zatem wszystkich moich przyjaciół, a także Krewnych i Znajomych Królika, zapraszam w SOBOTĘ, 16 CZERWCA, od 18.00 (a choćby do rana), na lampkę wina w ogniskowym kręgu: będzie, jak zwykle, „cygański kociołek”, domowy smalcyk i smaczne „małosolne”, ale, co ważniejsze, będzie – też, mam nadzieję, jak zwykle – ten klimat, który łączy, który daje mi szczęście myśleć o tak wielu wspaniałych ludziach z różnych życiowych ścieżek w kategorii „przyjaciel”. Jakże wiele było tych ścieżek: począwszy od żoliborskich Komitetów Obywatelskich w kręgu niezapomnianego Jacka Kuronia, poprzez fascynację obroną Praw Człowieka w rodzącej się w Polsce Amnesty International, popychanie świata choć o cal do przodu w najrozmaitszych stowarzyszeniach i fundacjach, ale także wielka moja przygoda na końskim grzbiecie – mazurskie rajdy z „Szarżą”, a ostatnio zdeterminowane grono „uliczników”, którzy usiłują złapać wypuszczonego z butelki dżina „robiąc swoje” i skandując „Kons-ty-tucja”. To te najważniejsze, właściwie już nie ścieżki, a bite trakty, a ileż było tych węższych, intymnych, ulotnych, a jednak jakże ważnych. Więc bardzo, bardzo serdecznie zapraszam: wszystkich, którzy znajdą chwilę czasu w ten sobotni wieczór i chcieliby mi osobiście czegoś życzyć – każdemu z Was, co zaszczyci mnie i wpadnie choć na chwilę, rad będę wielce.

Pora na adres, jeśli komu jeszcze nie znany: Pruszków, Osiedle Malichy, ul. Strumykowa 2b, 15 km. od Centrum, wygodny dojazd WKD z „Centralnego” (przystanek Malichy, 22 minuty jazdy, później – spacer 10 minut). Kierowcy: trasa wylotowa Al. Jerozolimskimi w kierunku Żyrardowa. Jestem pod numerem komórki 501-930-863 – w razie potrzeby, chętnie będę zdalnie pilotował.

Do zobaczenia przy ognisku J

x                      x                      x

Tyle się dzieje: Europa przyśpiesza w procesie integracji wokół strefy euro, a Polska sytuuje się coraz bardziej w ogonie europejskiej wspólnoty; pan Morawiecki – przed którym drzwi do gabinetów, w których wykluwa się przyszłość Europy, są zatrzaśnięte – lewituje w oparach absurdu i ogłasza się mediatorem między Unią i Ameryką; PiS-owi – z niewiadomych przyczyn – wciąż rośnie, a opozycji – z przyczyn wiadomych – wciąż spada; pan Jaki oczarowuje wyborców na warszawskim Bródnie i dogania pana Trzaskowskiego; o tym, co robi i robić zamierza pan Trump już w ogóle nie chce się mówić, bo słowa więzną w gardle. A ja chcę powiedzieć coś bardzo osobistego.

Otrzymałem na moje 88 mnóstwo życzeń, mnóstwo jakże ciepłych słów – wiele z nich takich niekonwencjonalnych, trafiających w samo sedno, dotykających spełnienia naszych wspólnych przecież marzeń. I pragnę za to – za te wyrazy dobrej pamięci – najgoręcej podziękować. Wszystkim Wam, którzy je z empatią kreśliliście, a w szczególności tym z Was, którzy zechcieli dołączyć do tego mego tradycyjnego już, urodzinowego ogniska i przekazać mi je osobiście. Bo urodziny – ot, przypadek, że właśnie tego dnia ujrzeliśmy ten najlepszy z możliwych światów – to  był przecież tylko pretekst: żeby się spotkać, żeby przez chwilę – na pełnym luzie – być razem, w gronie ludzi (jak to określam – z różnych ścieżek), którym „o coś chodzi”, a w dodatku – chodzi o to samo. Więc dziękuję. I dziękuję z każdym rokiem bardziej chyba emocjonalnie w pełni świadom, że każdy rok zbliża do tego momentu, kiedy już tylko pozostawia się po sobie to jedyne, co zostawić warto i co zostawić bym pragnął (wybaczcie pychę!): dobrą pamięć. Więc raz jeszcze, za tą Waszą drogocenną dla mnie pamięć, dziękuję najserdeczniej

Wasz  „dinozaur” Bogusław

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s